Říjen 2014

Egyptská magie lásky - Claudia R. Dillaire

11. října 2014 v 12:20 | Daraija |  Magická knihovna
Tuto knihu jsem si pořídila spíše ze srandy a taky proto, že stála pajdu. Čekala jsem, že bude plná manipulativních kouzel pro přivolání láska, které jsou rádoby od moudrých egypských žen. Tak trochu mému dojmu pomáhal i obal knihy, který je... řekněme poněkud laciný, a především text na zadní straně, který knihu v takovémto světle líčí.

Když jsem v ní posléze začala listovat, nestačila jsem se divit. Můj první dojem byl naprosto mylný a velmi brzo jsem začala být vděčná, že jsem si ji koupila. Autorce i knize samotné se proto omlouvám. Opět jsem si potvrdila, že nejde knihu soudit podle obaluUsmívající se

Knížka sice jako základní téma nese lásku, vášeň a věci s tím spojené, ale obsahuje také velké množství informací o egyptské magii a způsobu rituální práce. Ukazuje, jak lze i dnes kráčet cestou dávných faraonů a většina věcí, v ní napsaná, je prostě fascinující.

Jde vlastně o egypské pojetí wiccy a čarodějnictví obecně (nebo já to tak alespoň vnímám). Většina postupů zde posaná, mi je velmi blízká a svou vlastní cestu tam často poznávám.


Mohla bych tady o ní básnit ještě dlouho, ale nejlepší bude, pokud si ji prostě přečtete. Rozhodně její koupí nic nezkazíteMrkající.


Pokud vás egypt láká, mohu vám ji jen doporučit.Vonné tyčinky a jiné aromatické látky - Erna Droesbeke

4. října 2014 v 12:05 | Daraija |  Magická knihovna
Tuto knihu jsem dostala darem a byla jsem z ní opravdu nadšená. Ráda si vyrábím vlastní kadidla a představa, že se dozvím jak na výrobu vonných tyčinek, mě naprosto okouzlila. Proto pro mě bylo celkem zklamáním, když jsem tam žádný podobný návod nenašla....

Knížka sama o sobě ale špatná není. Obsahuje mnoho informací ohledně vykuřování, včetně historie, skladování vonných směsí nebo například využití živlů či planet pro vykuřovací rituály.

Velká část je věnována výrobě vlastních kadidel. Krom konkrétních receptů, zde najdeme i obecný postup a rady, jak správně kadidlo namíchat. Co ovšem považuji za nejcennější z knihy, je část, kde najdeme všechny možné byliny, silice a gumy a jejich význam pro vykuřování.

Knížka není nijak velká a lze ji přečíst během několika málo hodin. Jedinné co bych na ní změnila je název, o vonných tyčinkách se totiž zmiňuje minimálně.

Vřele bych jí doporučila všem, kdo se chtějí pouštět do výroby vlastních kadidel.