Únor 2013

Rituál Imbolcu 2013

6. února 2013 v 18:28 | Turmaween |  Oslavy Imbolcu
S Daraijou jsme i letos samozřejmě oslavily Slavnost světel, známou také jako Imbolc. Původně se měl obřad konat venku, ale kvůli sněhu jsme raděj i tento rituál přemístily dovnitř.

Jako pokrm jsme měly Hromnicový dort .

Jelikož náš oltář byl opravdu malý, vystačily jsme si jen s nejnutnějšími pomůckami.

Okolo oltáře jsme zapálily pár svíček...Udělaly jsme tradiční obřad a vyložily si tarot. Chtěly jsme si vyrobit i Brigitin kříž, bohužel jsme zapomněly na slámu, takže jsme se obešly i bez něj.

Hromnicový dort

6. února 2013 v 18:09 | Turmaween |  Imbolc
Budeme potřebovat:
balíček piškotů
skořici
arašídy
sušené ovoce
rozinky
4 kostky tvarohu ve vaničce (2 červené, 2 zelené)
velký bílý jogurt
4 balíčky vanilkového cukru
menší ovocný jogurt

Postup:
Smícháme tvaroh, jogurt a vanilkový cukr a získáme tak tvarohovou náplň. Připravíme si formu a vložíme do ní potravinářskou fólii tak, aby ještě kousek přesahovala. Naskládáme první vrstvu piškotů (pamatujte, že spodek dortu bude po vyklopení z formy vrškem). Druhá vrstva je tvarohová směs, na ní dáme ovoce a oříšky a posipeme skořicí. Vrstvení opakujeme, dokud nenaplníme formu. Dbejte jen na to, aby poslední vrstvou byli piškoty, které položíte rovnou stranou nahoru. Dort dáme na jeden den vychladnou do ledničky. Potom ho opatrně vyklopíme a dozdobíme zbylým ovocem a oříšky a nechápe ještě hodinku odpočinout.

Velké sebezasvěcení

3. února 2013 v 0:39 | Daraija |  Daraija
Dnes, tedy vlastně včera, skončilo mé tříleté studium u They, které se završilo velkým zasvěcením Moudré čarodějky.
Rituál začal přesně před hodinou, takže se s vámi o něj podělím pěkně z čerstva Smějící se

základem rituálu byla tvorba lektvaru, jakéhosi elixíru, k tomu jsem potřebovala symbol totemového zvířete, v mém případě žáby, symbol totemového živlu, tedy vody, totemový kámen (sodalith) a kámen narození (chaorit), krom základních pomůcek a speciální magické vody (diamantová voda)

Na mém oltáři můžete vidět krom vlastnoručně vyrobených sošek božstva, také pohár, do kterého jsem elixír vytvářela, modrou, růžovou a žlutou svíci, které jsem použila při zasvěcení do jednotlivých stupňů novicky během uplynulých tří let.
Fialová svíce před pohárem reprezentuje mě dnes. Přesýpací hodiny jsem použila v závěru rituálu, kdy jsem je otočila, jako symbol začátku mé cesty jakožto moudré čarodějky.
Při tomto rituálu jsem také přijala nové dvě přízviska, Golden (značící mé přijetí boha,při prvním zasvěcení byla přítomna jen bohyně) a Frogen (což je odkaz na mé totemové zvíře). Celým jménem jsem tedy Daraija Golden Frogen.