Panenka pro spojení s Bohyní

1. ledna 2013 v 18:35 | Daraija |  Magické dílny
Panenka je určena pro navázání kontaktu s bohyní, poslouží například při esbatech, rituálech spojených s bohyní a ženskostí či při klasických rozmluvách, kdy se na bohyni napojujete.
Můžete bohyni vyobrazit jako matku zemi, což jsem udělala já, nebo znázornit její tři aspekty, je možné zobrazit konkrétní bohyni, například Afrodité či Hekaté. Nebo si můžete vyrobit bohyni podle kola roku, jednu na Yule, druhou na Ostaru a podobně. Fantazii se meze nekladou. Buďte kreativní. Pokud chcete můžete si vytvořit jednu neutrální panenku, která bude použitelná pro všechny aspekty. Je to jen na vás.

Budeme potřebovat:
  • látku, která bude příjenmá na omak, v barvě jakou si sami zvolíte. Já například zvolila hnědou, protože jsem tvořila podobu Gayi. Vhodná je zejména černá, stříbrná, ale můžete použít i bílou, na ní zase hezky vynikne malba. Pamatujte, že při tmavších barvách nebudete moci na látku kreslit!
  • fixy, či barvy na látku, popřípadě bavlnky na vyšití, a nit. Použít můžete i obyčejné fixy na papír, pokud máte světlejší látku. Dávate-li přednost přírodním materiálům, můžete zvolit krev nebo uhlí, v takovém případě máte ale omezený počet barev a kreslení je složitější, krev navíc časem vybledne a zmizí, uhlí bude dlouho špinit.
  • jehlu a nit. nit by měla mít barvu odlišnou od látky, ale zase takovou, aby s ní ladila, vypadá to pak lépe. Já použila na hnědou látku zelenou nit. Hezký kontrast, by tvořila bílá nit na černé látce. Nit by měla být hodně pevná, složená alespoň ze tří vláken, můžete použít i bavlnku.
  • ušené bylinky korespondující s bohyní. Děláte-li konkrétní bohyni, bylo by dobré použít pro náplň bylinku, která jí odpovídá. Pro Afrodité by to byla třeba růže. Pokud chcete bohyni přiřadit ke kolu roku, je vhodné použít bylinku korespondující s daným svátkem. Já jsem použila třeba plody černého bezu a medňku. Pro lunární bohyni by bylo hezké použít květy černého bezu, plody černého bezu a listy černého bezu, jako tři aspekty bohyně.
  • další drobné předměty. Do panenky můžete dát třeba kameny, šperky, dřevo, voskové symboly, promluvu k bohyni sepsanou na papíře, cokoli vás naadne. Nemusíte tam ale také dávat nic krom bylinek, budete-li chtít.
Postup:
Nastřihneme si dva stejně dlouhé čtverce z látky a položíme je na sebe. Pomocí šablony obkreslíme správný tvar. (šablona níže) Vezmeme si fixy a nakreslíme na panenku symboly a obrazce, které jsme si zvolili. Můžeme ji popsat hesly a zaklínadly, použít runy, cokoli nás napadne. Chceme-li pomalovat i drhou stranu, nakreslíme na druhý kus látky bohyni stejným způsobem a vystřihneme je každý zvlášť, pokud necháme druhou stranu čistou, vystřihneme oba kusy najednou.
Po celém obvodu, krom spodní části, panenku sešijeme. Pamatujeme na to, že panenku nebudeme převracen naruby! Proto šijeme pevně, aby se nám místy netrhala a nepadaly z ní bylinky.
Necháme spodní část nesešitou a panenku naplníme. Měla by být tlusčí, nešetříme bylinkami. Po naplnění sešijeme i spodní část a máme hotovo!

Tady je střih. Velikost zvolte dle své potřeby. Moje bohyně je velká něco kolem dvaceti cm. Čím menší, tím míň práce při šití, ale více při plnění.
(oči a pusu na střihu malovala moje tří-letá neteř =D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Weitewitch Weitewitch | 27. ledna 2013 v 7:50 | Reagovat

To je dobrý nápad, je to něco mezi voodoo panenkou a škapulířem že? Zkusím to ;-)

2 Dragona Dragona | 12. října 2014 v 15:48 | Reagovat

klasická voodoo panenka :) nebo i pohanská, i ve voodoo je panenka jen pro účely bližšího spojení s božstvem, zašijí se do ní atributy božstva apod... to jak "voodoo" panenky známe převážně dnes to je z těch blbých filmů apod. voodoo samo o sobě není zlé pokud si nepohráváš s temnou magíí a zlými duchy, ale to platí u veškeré magie... jen je smutné že většina lidí o něm moc neví a straní se voodoo, protože si myslí, že je špatné a znají jen panenky, které se v klasickém voodoo nepoužívají a pochází spíše z pohanství, když chtěl někdo někomu ublížit, a dnes se převážně používají jen při temné magii a satanismu... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama