Leden 2013

Magie zrcadla a křišťálové koule- Bran O. Hodapp

29. ledna 2013 v 15:01 | Daraija |  Magická knihovna
Tato kniha je jakousi příručkou pro práci s magickými zrcadly. Já osobně jsem se na ni velmi těšila, musím ovšem přiznat, že jsem byla trochu zklamaná...

Kniha sice obsahuje velmi pěkně zpracovanou teoretickou část, kde se dozvíme základní věci o magických zrcadlech a jejich rozdělení, ovšem nadšení do zrcadlové magie poněkud zmenší popis výroby zrcadla. Autor zde uvádí takzv. katalyzátory, díky kterým je magické zrcadlo "funkční", popsané směsi je ale téměř nemožné sehnat a doma namíchat.

K plusu přičítám velké množství cvičení, která od nejjednodušších meditačních kroků vedou až k práci s křišťálovou koulí na dosti vysoké úrovni.

Je to kniha zajímavá, ovšem nedoporučila bych ji začátečníkům, nutná je minimálně základné znalost magických principů.

Sága o Biornovi

12. ledna 2013 v 6:55 | Daraija |  Magický deníček
Spíše pro pobavení přidávám tento krátký animovaný film, na který jsem náhodou narazila...

Rituál ženských mysterií

5. ledna 2013 v 14:12 | Daraija |  Daraija
Předmětem k uctívání nemusí být vždy jen příroda a bohové, stejnou důležitost má i naše ženská podstata( platí to samozřelmě i u mužů, jejich můžská podstata je stejně důležitá, ale především pro ně a o tom tento článek není, pánové prominou). Jedním ze způsobů jak ji uctít a zároveň tím posílit je tento rituál.

Jedná se o obřad, kdy uctíte sama sebe, svou jedinečnost, ženskost a plodnost. Provádí se v době periody. Nejlépe v jejím středu.
Takto vypadal můj oltář. Umístila jsem na něj obrázek bohyně Isis a Kuan Jin, jelikož obě souvisí s ženskými mystérii, dále pak tarotovou kartu Luny a Velekněžky. Na jednotlivé rohy pentagramu jsem rozmístila měsíční kámen, čirý křišťál, korál a karneol. Ve prostředku byl růženín ve tvaru srpku měsíce a rudá svíčka, která symbolizuje krev. Další červená svíčka byla vlevo a vpravo panenka, představující mě samou.

Rituál jsem provela následovně: zapálila jsem hlavní svíčku a začala meditovat. Své vědomí jsem přenesla ke své ženské podstatě. Kterou jsem si vizualizavala jako pravěko podobu venuše.
Poté jsem pronesla slova, která ji oslavovala. Neměla by být předem připravená, musí vycházet přímo z vás. Poté jsem zapálila menší svíčku, představující mé reálné ženství a uctila jsem dalším proslovem období, která mě činí ženou.

Pokud chcete můžete do rituálu zařadit také malbu menstruační krví, nebo připojit kouzlo podporující vaši plodnost.

Panenka pro spojení s Bohyní

1. ledna 2013 v 18:35 | Daraija |  Magické dílny
Panenka je určena pro navázání kontaktu s bohyní, poslouží například při esbatech, rituálech spojených s bohyní a ženskostí či při klasických rozmluvách, kdy se na bohyni napojujete.
Můžete bohyni vyobrazit jako matku zemi, což jsem udělala já, nebo znázornit její tři aspekty, je možné zobrazit konkrétní bohyni, například Afrodité či Hekaté. Nebo si můžete vyrobit bohyni podle kola roku, jednu na Yule, druhou na Ostaru a podobně. Fantazii se meze nekladou. Buďte kreativní. Pokud chcete můžete si vytvořit jednu neutrální panenku, která bude použitelná pro všechny aspekty. Je to jen na vás.

Budeme potřebovat:
  • látku, která bude příjenmá na omak, v barvě jakou si sami zvolíte. Já například zvolila hnědou, protože jsem tvořila podobu Gayi. Vhodná je zejména černá, stříbrná, ale můžete použít i bílou, na ní zase hezky vynikne malba. Pamatujte, že při tmavších barvách nebudete moci na látku kreslit!
  • fixy, či barvy na látku, popřípadě bavlnky na vyšití, a nit. Použít můžete i obyčejné fixy na papír, pokud máte světlejší látku. Dávate-li přednost přírodním materiálům, můžete zvolit krev nebo uhlí, v takovém případě máte ale omezený počet barev a kreslení je složitější, krev navíc časem vybledne a zmizí, uhlí bude dlouho špinit.
  • jehlu a nit. nit by měla mít barvu odlišnou od látky, ale zase takovou, aby s ní ladila, vypadá to pak lépe. Já použila na hnědou látku zelenou nit. Hezký kontrast, by tvořila bílá nit na černé látce. Nit by měla být hodně pevná, složená alespoň ze tří vláken, můžete použít i bavlnku.
  • ušené bylinky korespondující s bohyní. Děláte-li konkrétní bohyni, bylo by dobré použít pro náplň bylinku, která jí odpovídá. Pro Afrodité by to byla třeba růže. Pokud chcete bohyni přiřadit ke kolu roku, je vhodné použít bylinku korespondující s daným svátkem. Já jsem použila třeba plody černého bezu a medňku. Pro lunární bohyni by bylo hezké použít květy černého bezu, plody černého bezu a listy černého bezu, jako tři aspekty bohyně.
  • další drobné předměty. Do panenky můžete dát třeba kameny, šperky, dřevo, voskové symboly, promluvu k bohyni sepsanou na papíře, cokoli vás naadne. Nemusíte tam ale také dávat nic krom bylinek, budete-li chtít.
Postup:
Nastřihneme si dva stejně dlouhé čtverce z látky a položíme je na sebe. Pomocí šablony obkreslíme správný tvar. (šablona níže) Vezmeme si fixy a nakreslíme na panenku symboly a obrazce, které jsme si zvolili. Můžeme ji popsat hesly a zaklínadly, použít runy, cokoli nás napadne. Chceme-li pomalovat i drhou stranu, nakreslíme na druhý kus látky bohyni stejným způsobem a vystřihneme je každý zvlášť, pokud necháme druhou stranu čistou, vystřihneme oba kusy najednou.
Po celém obvodu, krom spodní části, panenku sešijeme. Pamatujeme na to, že panenku nebudeme převracen naruby! Proto šijeme pevně, aby se nám místy netrhala a nepadaly z ní bylinky.
Necháme spodní část nesešitou a panenku naplníme. Měla by být tlusčí, nešetříme bylinkami. Po naplnění sešijeme i spodní část a máme hotovo!

Tady je střih. Velikost zvolte dle své potřeby. Moje bohyně je velká něco kolem dvaceti cm. Čím menší, tím míň práce při šití, ale více při plnění.
(oči a pusu na střihu malovala moje tří-letá neteř =D)