Magické rostliny - S. Lavenderová, A. Franklinová

10. listopadu 2012 v 15:58 | Turmaween |  Magická knihovna
Magické rostliny aneb byliny od A do Z je podle mého názoru jedna z nejlepších knih o bylinách, které se používají k magickým účelům. Dnešní trh je zaplaven velkým množstvím knih, zabývajícími se právě bylinami, ale jen velmi málo z nich je opravdu kvalitních.

V této knize naleznete podrobný návod, jak vyrobit nejrůznější nálevy, masti, pokrmy, kadidla, oleje a spoustu dalších užitečných věcí. Také jsou zde doplněny příslušnosti jednotlivých bylin k živlům, planetám i božstvu.

Kniha je rozdělena do 7 kapitol.

V prvních třech kapitolách se dočtete jak co vyrobit, jak a kdy správně sklízet byliny a různé odborné termíny, které nejsou k pochopení knihy nijak důležité.

Čtvrtá kapitola je pro mne nejdůležitější a nejužívanější. Je zde popsána zvlášť každá bylina. Krom, již zmíněných příslušností, se zde dočtete o přírodopisných údajích, pěstování, sběru a magických a léčivých účincích. U každé rostlinky je také doplněn obrázek, bohužel jen velmi malý a kreslený, takže prakticky nepoužitelný. Také je zde zachycen původ názvů a tradice bylin. A jako doplněk jsou u některých rostlin i recepty.

Pátá kapitola se zabývá rituály a kolem roku. Jsou zde napsány příklady všech rituálů kola roku. Také zde naleznete příklady rituálů pro ochranu, očistu a dalších.

V šesté kapitole jsou popsány druhy kadidel, jak správně sbírat přísady do nich a jak je správně míchat. Naleznete zde recepty na planetární kadidla i elementární. Jistě oceníte i kadidla na jednotlivé svátky.

Poslední, sedmá kapitola, se nazývá Další způsoby upotřebení rostlin. Jak už název napovídá, dozvíte se zde jak vyrobit například rostlinné inkousty, rostlinný papír či mořidla a barviva. Také je v této kapitole umístěna velmi pěkně zpracovaná tabulka o rostlinách, které poskytují barvivo.

Velkým plus této knihy jsou ještě dodatky. Mezi nejlepší bych zařadila terapeutický rejstřík, rituály měsíce, vztahy k božstvům, korespondence kamenů a totemových zvířat.

Tuto knihu bych určitě doporučila všem, kteří se zajímají o herbářství, ale i těm, kteří jen hledají správné užití některé rostlinky. Jedinou nevýhodou této knihy je snad až moc velká cena a špatná dostupnost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jaroslava jaroslava | E-mail | 3. července 2014 v 10:37 | Reagovat

Dobrý den,
kolik stojí Vámi představená nová kniha Magické rostliny aneb byliny od A do Z ?
Mám možnost tuto knihu získat použitou.
Děkuji za odpověď!

2 WaclawS WaclawS | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:12 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na coven-tiamat.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama