Kompletní kniha kadidel, olejů & lektvarů - Scott Cunningham

14. července 2012 v 18:07 | Turmaween&Daraija |  Magická knihovna
Kniha je rozdělena do tří částí. V první z nich naleznete základní informace o magii a obecné informace o výrobě olejů, kadidel, mýdel... Druhá část obsahuje velké množství nejrůznějších receptů na výrobu kadidel, olejů, mastí, inkoustů, tinktur, bylinných koupelí, koupelových solí, odvarů, mýdel, škapulířů a prášků. Ve třetí části naleznete vše o nahrazování bylin a jejich zařazení podle účelu, planety, živlu a znamení. Tuto část ocení hlavně ti, kteří chtějí vytvářet vlastní recepty nebo upravovat známé.

I. část
Informace v první části jsou omezeny na nejzákladnější fakta a slouží spíše jako připomenutí, nikoliv pro samostatné studium. Autor předpokládá, že již nějaké znalosti z oblasti magie máte.
O něco podrobněji jsou rozepsány informace týkající se samotné výroby. Dozvíte se, jak správně určit poměr a množství přísad, jak výrobek magicky posílit či jak a kde získat potřebné ingredience. Jedna kapitola se zaměřuje dokonce i na vytváření vlastních receptů.
Nejobsáhlejší z této části jsou kapitoly zaměřeny na konkrétní výrobky, kde se například dozvíte, jak se rozdělují kadidla, jak správně udělat odvar nebo jak se odlišují tinktura a extrakt.

II. část
Jde o receptář obsahující konkrétní recepty na výrobu kadidel, olejů, mastí, inkoustů, tinktur, bylinných koupelí, koupelových solí, odvarů, mýdel, škapulířů a prášků k různým účelům.
Krom klasické lásky a ochrany jsou recepty zaměřeny na astrologická znamení, sabaty, živly a planety. Dokonce zde můžete najít i několik receptů na legendární létací mast (létejte opatrně)!

III. část
Této části knihy si vážíme nejvíce, protože informace o nahrazování bylin jsme dosud nikde jinde nenašly. Mnoho receptů v této i jiných knihách obsahuje byliny, které není možné (u nás) sehnat, nebo se shánějí velmi obtížně. Ale díky přehledným tabulkám v této knize je můžete velmi snadno nahradit za vámi dostupné. Pokud se chystáte vymýšlet vlastní recepty, třeba planetárních kadidel, jistě je také oceníte.

My osobně knihu využíváme velmi často, ať už jako inspiraci, nebo pro její praktické tabulky.

Kniha je vhodná jak pro ty, co s výrobou teprve začínají, tak i pro zkušenější čarodějky, které zde naleznou spoustu učitečných receptů. (Základní znalosti magie nutností)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama